| Tarziu_Titi_Marius_1988 a întrebat:

Vreau sa vand o masina dar eu sunt plecat din tara.eu sunt propietarul masinii si as vrea sa stiu daca imi poate vinde masina fratele meu fara ca eu sa fiu prezent?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poate, dar legal numai cu o procura speciala, prin care il imputernicesti sa vanda masina si sa incaseze pretul. Procura o poti face la o reprezentanta diplomatica a Romaniei(Ambasada ori Consulat) din tara in care esti si i-o trimiti fratelui. Numai bine!