| AvalohAlyn a întrebat:

A citit/ascultat cineva Puterea Prezentului de Eckhart Tolle? Cum este? Cum vi s-a parut? Merita ascultat/citit?

Răspuns Câştigător
| Nevroza a răspuns:

L-am citit. Chair merita deoarece este o carte a constientizarii, in care este prezentata cum poti sa te eliberezi de minte si sa nu mai "suferi". este o carte medietativa si chiar te linisteste daca te simti mai rau. Din cate am inteles, autorul suferea de depresie, vrand sa isi puna capat zilelor si s-a gandit sa scrie aceasta carte (sau Un pamant nou, nu mai stiu) cu o seara inainte, constientizand asadar "gratiile" mintii, deoarece fusese prizonier, nu stiu daca intelegi. O recomand totusi. Bafta!

1 răspuns:
| HelpingHands a răspuns:

E bine că ești interesat de conștientizare, dar ți-aș recomanda să cauți alți autori!