| anonim_4396 a întrebat:

A citit careva romane politiste scrise de nordici? din una in alta am aflat ca au carti foarte bune si azi chiar mi-am cumparat de yrsa sigurdardottir - cenusa si pulbere la un pret de chilipir, cartea costa 45 lei si eu am luat-o cu 6, in fine nu vreau sa se inteleaga ca fac vreo reclama :)) de autorul Hakan Nesser ce ziceti? mi se par interesante cartile lui. Ce autori scandinavi sau din alte tari imi mai recomandati? :)

articolul asta mi s-a parut interesant as vrea sa-l cititi si voi

http://www.romanialibera.ro/......ste-218706

Răspuns Câştigător
| Teardrop a răspuns:

Vai, am un raft întreg de cărţi scrise de nordici, pe care le-am cumpărat, tot aşa, la preţuri de nimic. 4-5-6 lei, ba chiar le-am primit gratis la ofertele de pe elefant. Însă tot nu m-am apucat de ele.
Am două de Hakan Nesser.
Pe lângă aceşti doi autori, am mai auzit că sunt buni Anne Holt şi Asa Larson.

Dacă mai vrei cărţi de nordici la preţuri extrem de bune, încearcă pe elefant. E colecţia aia cu coperte negre de la editura trei.

| anonim_4396 explică (pentru Teardrop):

Pana la urma nu m-am abtinut si ca prostul mi-am mai luat 2 carti: Arnaldur Indridason : Linistea mormantului si Hakan Nesser : Punctul lui Borkmann. Deci in 3 zile am cumparat 3 carti, is dus cu pluta pentru mine e o obsesie, cumpar cred ca 1-2 carti la 2 luni laughing si n-am reusit sa-mi termin de citit tot ce am in biblioteca dar am zis stop, gata amice laughing mai bine ma duc si le imprumut de la biblioteca laughing

| Teardrop a răspuns (pentru anonim_4396):

Ah...Eu am cumpărat în ultima lună 12... Ok, nu cumpăr aşa tot anul', da' sunt reducerilaughing

| anonim_4396 explică (pentru Teardrop):

Eu nu cred ca mai trec pe la sectionea carti la magazinul in care ma plimb ca tare o sa ma ia rau dupa aia laughing

| Teardrop a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu le iau de pe net...şi mai şi primesc mailuri cu oferte, I'm doomed.