| AvalohAlyn a întrebat:

A citit cineva cartea "A fi fericit este o alegere.Cum sa treci mai usor peste suferintele vietii"de Alex Ureche(de la mmotivation)? Cum vi s-a parut? Ce impresie v-a facut?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, am citit-o este o carte buna, însă următoarea problema este cu tine fratello, deci nu de mult folosesc TPU, dar in mare pentru întrebări tehnice despre mașini etc. modele etc. in fine, văd ca tu Ai o mica problema și îți recomand sa apelezi la un specialist, fiecare lucru făcut un exces este o problema, gândește-te așa, tu pui întrebări foarte foarte multe și dese despre aproape același luciri, depresie, jocuri pc, cărți motivaționale in special, care crezi ca îți voi schimba viata, îți spun eu clar ca acele cărți îți vor schimba viata dacă te axezi și pe acțiuni, nu doar imaginație, TPU, etc... înțelegi ce zic, văd ca ești in depresie sau ai o stare de nervozitate, e ceva des întâlnit, însă nu trebuie sa expui tot ce ai in casa aici, asta e un site cât se cât Ok, in care se gasesc răspunsuri pentru întrebări tehnice, despre adolescenți, lucuri cotidiene, unele probleme legislative, dragoste&sex și cam atat, problemele de natura pshihica nu se pot rezolva aici, așa ca încetează cu întrebările se genu nu suntem specialiști in domeniu, eu îți explic cât pot de calm și direct, însă nu cred ca îți face bine sa pui întrebări aici, ca mai apoi in majoritatea cazurilor sa fi înjurat/marginalizat pentru unele insistente, aceste lucuri iti fac rău, mergi la in psholog, psihiatru și vezi cum sta treaba, pana atunci, sănătate multă fratello, noroc, bafta și succes cât poți cuprinde cu viata!

| FaraPenaliPeAicisa a răspuns:

Iar mă tu? Da, nu ai nevoie sa citesti o carte ca sa stii asa ceva. Bineînțeles ca e o nenorocita de alegere, nenorocita in cazul tau ca poluezi TPU cu oligofrenisme si alte spammerii.
Cere ajutor specializat! Nu-ți mai irosi viata pe TPU/Internet. Macar conștientizează ca fix asta faci si nu mai cauta sa gasesti ce nu nu cauti oricum.