| minime3 a întrebat:

A citit cineva cartea Harry Potter si piatra filosofala? Cum vi s-a parut? V-a prins? Si pentru ce varsta este recomandata? Daca ai peste 20 te captiveaza?

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Da.
Mie mi-a plăcut.
Da.
9-99 ani.
Dacă ești fan fantasy, da.

| Brizbriz a răspuns:

Trebuie sa fii fan citit, eu am fost cand am fost tanar, acum nu mai sunt, din cauza ca ma enerveaza viteza cu care se asimileaza informatia si care e PREA LENTA pentru mine
cu toate ca o carte e (in general) mai buna decat filmul, in film imaginatia e limitata de punerea in scena, de fetele si talentul actorilor, in film Harry Poter a fost DEMENTIAL DE TARE la inceput, si complet patetic la sfarsit, pentru ca a devenit adult, iar cand zambeste te iau fiori reci pe spate, Hermione in schimb, EXACT invers, un copil ciudat la inceput, iar apoi...
OOOOOO MAMAhee hee
Emma Watson nu a facut nimic altceva la fel de semnificativ ca Harry Potter, dar e vedeta internationala... ABSOLUTA

iar ce te captiveaza, te captiveaza, eu am o varsta, dar am vazut Tinker Bell - Secret of the Wings de vreo 5 ori, iar apoi m-am ofticat ca un film cu Tinker Bell apare doar odata la cativa ani crying
si mi se rupe in paishpe cine se uita de sus la mine ca imi place la nebunie un film pentru copii, sa isi bage superioritatea pana sus unde soarele nu patrunde, ca nu o sa ma simt vinovat ca ceva ma face fericit, ORICE ar fi acel ceva

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Este o serie pentru toate varstele!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E POSIBIL sa te captiveze. Orice e posibil pe lumea asta.
Cat de probabil este?

Imposibil de spus intrebarea ta este una generala, fara alte detalii. Depinde total de persoana. Nu se poate da un raspuns de genul da sau nu, in ceea ce priveste faptul daca te a r atrage si daca o citestei dupa 20 de ani ( adica de la20 la 100 de ani ).

Varsta recomandata zic eu este 5.16 ani. Varsta recomandata tine cont de vulgaritatea limbajului, complexitatea psihologica a actiunii si de ce ai putea invata din ea.

| andreierdna91 a răspuns:

Daca esti captivat de fantasy in general te va prinde si Harry Potter. Chiar daca nu vei fi extrem de prins de prima, continua cu toata seria, e o serie buna si te va surprinde finalul.