| HanszmR a întrebat:

A citit cineva cartea,, nu scuzelor! puterea autodisciplinei,,? Cum vi s-a parut? Ce alte carti de psihologie motivationala recomandati? Sunt constient ca o carte nu-ti poate schimba viata atata timp cat tu nu faci nimic, insa imi doresc ceva care sa-mi modeleze gandirea in mod pozitiv. Si a doua intrebare. Cum vi s-a parut Mein Kampf?

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Eu am citit doar Dale Carnegie - "Secretele succesului".
E prima carte dintr-o lista de 50 de titluri de carti motivationale, pe care le gasesti si in format pdf.
https://eneamadalina250667437.wordpress.com/......onala-pdf/

Aceste carti (si altele) vin cu sfaturi si exemple din viata altora. Asta nu inseamna ca tu trebuie sa gandesti si sa faci exact la fel, dar ele te pun in tema in legatura cu eventualele scenarii pe care ti le pregateste destinul.
Traieste-ti viata asumat si nu regreta greselile facute!