| WayhaughtK a întrebat:

A citit cineva Codul lui Da Vinci?
E grea?
Si ce carti mai stiti asemanatoare?

3 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Am citit-o. Apoi, am aflat că aparent ar fi a doua carte din serie
Robert Langdon, prima fiind Îngeri și demoni. Dar nu contează asta pentru că doar protagonistul rămâne același așa că nu am avut probleme citind-o. Nu mi s-a părut grea deloc, enigmele în schimb au fost foarte interesante și îți pun creierul la funcțiune Mie mi-a plăcut mult și sper să le citesc și pe restul. Iar cărți asemănătoare clar restul din serie și seria ar fi așa
1. Îngeri și demoni
2.Codul lui da Vinci
3.Simbolul pierdut
4.Inferno
5.Origini

| gabicoo a răspuns:

"Îngeri și demoni" tot de Dan Brown!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Există multe informații eronate în această carte:
https://www.crestinortodox.ro/......18524.html
Poate că acțiunea este interesantă, dar nu trebuie luată ca atare.