| Bieee3497 a întrebat:

Aș vrea să-mi recomandați niște cărți gen Irina Binder-Fluturi. Sau cărți care să nu conțină ficțiune.

Răspuns Câştigător
| Inela a răspuns:

Buna! happy
Romane de dragoste:
* Jane Eyre de Charlotte Bronte
* Pe aripile vantului de Margaret Mitchell
* Mandrie si prejudecata de Jane Austen
Romane politiste: majoritatea ale Agathei Christie (Zece negri mititei-foarte dramatica si incitanta, Crima din Orient-Express etc.)
Contemporane, interesante si foarte usor de citit:
* Fata si marea de Maureen Johnson
* 13 plicuri albastre, tot de Maureen Johnson
* Privilegiul de Zoey Dean etc.
Bafta! happy Funda? puppy dog eyes

2 răspunsuri:
| Hakuouki a răspuns:

Incearca romane politiste ("Moartea semneaza indescifrabil" "Ultimul as" "Un blestem cu domiciuliul stabil").

| OmNom a răspuns:

Buna incearca cartile de la editura Epica sunt asemanatoare.