| BiancaGeorgiana a întrebat:

Aceasta intrebare este pentru cei care au citit "De veghe in lanul de secara" de J.D.Salinger. Ce parere aveti despre carte? V-a influentat intr-un fel? Cum o interpretati?

Răspuns Câştigător
| OskarRM a răspuns:

Am citit-o de două ori.Prima dată pe la vreo 13 ani şi mi s-a părut banală, ciudată. Apoi am recitit-o pe la 16 pentru că auzeam pe toată lumea spunând că e o carte foarte complexă, numai eu nu prea pricepusem nimic din ea.A doua oară, chiar mi-a plăcut, mă regăseam în unele situaţii în Holden(parcă aşa îl chema).E interesantă, dar să o citeşti la vârsta potrivită.

4 răspunsuri:
| nonameih0000 a răspuns:

Mie mi-a placut mult. As mai citi-o o data.

| BiancaGeorgiana explică (pentru nonameih0000):

Te-a influentat in vreun fel? Ai invatat ceva din ea?

| The21Luk a răspuns:

Da, si eu am citit-o, acum vreo 2 ani, foarte frumoasa cartea, exact pentru tineri. Imi aduc aminte din ea, dar daca iti spun nu mai are niciun farmec daca iti spun, asa ca citeste-o cu incredere.

| BiancaGeorgiana explică (pentru The21Luk):

Si eu am citit-o. Vroiam sa aflu si alte pareri happy