| AvalohAlyn a întrebat:

Ai biblioteca personala acasa? Cate carti ai in ea? Ti-ai citit-o pe toata? O mai si innoiesti?

14 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Peste 400 de carti si am citit peste 2000 de carti. Nu vreau sa-ti spun varsta.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, am. Contine in jur de 4000 de volume. Nu le-am citit pe toate, dar am citit cam jumatate din ea si multe alte carti imprumutate de la biblioteca publica (in functie de interesul de moment). Cumpar carti cam de doua ori pe luna.

| T0T a răspuns:

Nu am citit prea mult din ea dar am foarte, foarte multe cărți. Am bibliotecă în cameră și în sufragerie.

| AirănMeidăn a răspuns:

nu am nici macar casa

| DeeaMarry a răspuns:

Am un fel de biblioteca acasa, insa nu arata asa cum mi-as dori. As vrea sa am una care sa se intinda pe toata suprafata unui perete si sa fie plina cu carti super interesante.
Nu le-am numarat, tocmai pentru ca mai degraba sunt pitite pe unde mai gasesc loc decat aranjate intr-o biblioteca. Insa cu siguranta nu am destule. Mai mereu imi cumpar altele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am bibioteca acasa, vreo 100 de carti si n-am citit nici un sfart. Am timp, am timp...

| AvalohAlyn explică (pentru anonim_4396):

Mai ales la batranete cand nu ai nimic de facut nu?laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Exact. O sa fiu o batrana plictisitoare care citeste carti si rezolva integrame. Imi vine sa-mi plang de mila de acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, nu am extrem de multe, doar câte am reuşit să cumpăr, da, am citit cam tot ce am şi da, când am bani îi dau şi pe cărţi!

| Kenya a răspuns:

Da,am biblioteca acasa. Am cateva sute, nu chiar pe toate, dar lunar o innoiesc cu carti pentru dezvoltare personala.

| Scherimuvi a răspuns:

Am biblioteca acasa, dar nu este foarte mare.
Imi place sa imprumut, din aceasta cauza sunt biblioteci in orase.

| DenisaKarolina a răspuns:

Da am sute de carti, sincera sa fiu nu am citit nici una, nu ma pasioneaza cititul si ametesc foarte rau cand citesc.

| OohAnamaria a răspuns:

Am o biblioteca micuta acasa, nu am citit-o pe toata si in fiecare an incerc sa o maresc.Pe viitor as dori sa am o biblioteca mare, ca o camera cu pereti de carti

| RamonaDenisa a răspuns:

Da am o biblioteca acasa, am in jur de 200 si ceva de carti. Nu am citit-o pe toata si o innoiesc odata la 2 luni