| Alexandru_Costan_Gabriel_2002 a întrebat:

Ajutor! Nu pot sa învăț la Limba Română in clasa a 6-a! Țin sa Menționez ca astăzi avem test din pronume si nu știu ce sa fac! Trebuie sa învăț pronumele reflexiv, demonstrativ, personal, de politețe și adjectivul pronominal posesiv... Nu pot sa învăț și am nevoie de ajutor! In clasa a 5-a recunosc ca nu prea am învățat la romană și nu știu ce mai pot face. Am căutat pe internet și fără succes, lipsește ceva... Și mi-am pierdut caietul de clasa 5-a. Vă rog din suflet sa mă ajutați!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Gasesti ajutor la parinti, de aceea sunt acolo, ca sa te ajute la teme!

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Incearca aici, daca in casa nu are cine sa te ajute: https://brainly.ro/tema/20907