| elena24gjike a întrebat:

AJUTOR! Vorbesc serios... sad
Să începem...
Acum câțiva ani, am citit o carte pur și simplu genială, doar că "citit" este puțin prea mult. Citeam, este mai potrivit. Dar nu știu ce s-a întâmplat, cum s-a întâmplat, dar nu am apucat să o termin.
Aseară mi-am amintit de ea, din senin, s-a declanșat ceva. Vreau să o citesc, dar nu știu cum se numește, nu știu cum arată, nu știu nimic.
Era vorba despre un suflet, sau o persoană, ce în fiecare zi se trezea în corpul altcuiva, în fiecare zi, altă persoană, mereu și mereu.
Asta este tot ce-mi amintesc. Știu că sună ciudat, dar am senzația că a fost una dintre cele mai tari cărți pe care le-am citit, ever.
Dacă știe cineva cum se numește, sau, nu știu, dacă știe cineva ceva, rămân recunoscător.

2 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Ce povestești tu seamana cu Quantum Leap (Capcana Timpului) de Ashley McConnell.

| elena24gjike explică (pentru Hammurabi):

Nu e asta, mi s-a mai spus de asta, dar am cautat, m-am interesat, si nu e