| ProSkill1 a întrebat:

Am cartea Pajistea dragonului scrisa de Scarlett Thomas si am vazut ca este partea a 2 a care se numeste The chosen ones si am gasit doar varianta in engleza.Stiti cumva un site de unde sa comand The chosen ones tradusa in romana?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Pajistea dragonului scrisa de Scarlett Thomas e tradusa in romana de Editura Arthur. Cel mai probabil si The chosen ones va fi publicata tot de Arthur. Daca nu exista momentan in colectia lor, inseamna ca nu a fost inca tradusa in limba noastra. Din cate am citit, cartea a fost terminata in 2017, iar tot atunci autoarea a anuntat online ca va scrie si un al treilea volum din serie (probabil terminat si acesta).
Intreaba direct la editura. Poate e in lucru titlul si iti vor spune si o data de lansare oficiala in Romania.
https://www.editura-arthur.ro/contact

| SaraRaton a răspuns (pentru dannyel86):

Multumesc pentru ajutor!

| dannyel86 a răspuns (pentru SaraRaton):

Cu placere! happy

3 răspunsuri:
| SaraRaton a răspuns:

Eu am facut rost de ea de la Arthur acum o luna. E geniala happy