| ale1210 a întrebat:

Am citit de curand primele 3 volume din seria Percy Jackson si olimpienii si mi-au placut foarte mult. Vreau sa citesc si celelalte volume dar nu sunt traduse. Stie cineva cand se vor traduce?

Răspuns Câştigător
| Teardrop a răspuns:

Având în vedere că primele două volume s-au publicat în 2013 și al treilea în 2014, presupun că anul ăsta va apărea volumul al patrulea. Și, eventual, fie la sfârșitul acestui an, fie anul viitor, va fi tradus și ultimul volum.

N-avem de unde știi exact, totuși...Cronicile Wardstone a luat o pauză de un an și câteva luni...

Dacă vrei să mai citești cărți de acelaș autor, recomand "Cronicile Familiei Kane". Merge tot pe aceeaşi idee: Zeii antici. Doar că de data asta, personajele sunt zeităţi egiptene.