| Rombix a întrebat:

Am cumparat foarte multe carti fiind entuziasmat la inceput si crezand ca le vou citi si practic citeam doar cateva capitole din fiecare si renuntam dupa, nu mai aveam rabdare sa le termin.Cum as putea sa ma organizez sa le citesc? Imi place cititul sincer, nu imi displace dar nu am rabdare cateodata sa le trmin.Dat avand in vedere banii dati trebuie sa le citesc dar cum sa ma organizez? Cum sa capat rabdare si motivatie mai ales fiindca imi place cititul (am citit vreo 9-10 carti pot spune ca le-am devorat dar la unele le incep si nu mai am motivatie si rabdare sa le termin.Un sfat ceva?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti place cititul pentru ca ai citit 9 carti?)))Multe intr-adevar.In general mai intai citesti o descriere, o recenzie, niste comentarii si dupa iei cartea.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Rombix):

Mai citeste fortat inca cateva pagini. Uneori inceputul e mai monoton, dar te poate surprinde placut mai spre final.Sau pur si simplu se dovedeste a nu fi pe gustul tau.Nu trebuie sa-ti placa orice carte.