| andrabateman887 a întrebat:

Am început să scriu la o carte pe Wattpad și aș vrea să știu părerea voastră de pe ea. Nu o fac pentru vizualizări! Asta nu mă ajută la nimic. Vreau doar să știu dacă e bună sau nu sau dacă am greșit în scrierea cărții. Să aveți o seară plăcută! :)

Link: https://www.wattpad.com/story/119293852-floarea-de-salc% C3%A2m

16 răspunsuri:
| JackR a răspuns:

Iarta-ma daca depasesc o anumita limita, dar nu pot sa nu intreb: nu esti prea tanara ca sa scrii despre dragoste?
Ce vreau sa spun: dragostea trebuie traita, savurata, suferita, inteleasa si doar dupa aceea ar trebui descrisa.

| andrabateman887 explică (pentru JackR):

Dar unde scrie că nu pot să scriu o carte despre dragoste dacă sunt tânără?

| JackR a răspuns (pentru andrabateman887):

Nu este nevoie sa fi agresiva, nu incerc in nici un fel sa critic. Doar incerc sa inteleg cum se poate scrie despre un subiect extrem de complex si complicat, pe care (in opinia mea) trebuie sa-l traiesti, sa-l simti si sa-l intelegi.

| andrabateman887 explică (pentru JackR):

Nu este neapărat nevoie să trec printr-un anumit sentiment ca să pot scrie de pe el. Într-adevar, experiențele prin viață mă pot ajuta să scriu mult mai bine despre subiectul respectiv, dar cum am mai spus, pot scrie și fără să fi trecut prin așa ceva laughing

| JackR a răspuns (pentru andrabateman887):

Daca simti ca dragostea este subiectul care te inspira sa scrii, nu lasa pe nimeni, nici macar pe artagosii ca mine, sa-ti spuna altceva.

Mult succes!

| andrabateman887 explică (pentru JackR):

Multumesc! happy

| Elena9328 a răspuns:

Cunosc o persoană care scrie cărții foarte bune, și te ar putea ajuta cu niste sfaturi, caut-o pe Facebook. Cu ajutorul barii de căutare Google
httpsww.facebook.com/mrs.hemminghenderson?hc_ref=ARSPHjfZ9rgYHXq1Pf6BlmymOY6RS8OMxPC4coopX2Y5NstCoVwjgmgMLm2DFJImI9Q&__nodl

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E interesant, dar nu prea ai de unde scoate cititori. apreciez ca scrii corect gramatical.

| andrabateman887 explică (pentru anonim_4396):

Nu am scris bine deloc, așa-i? rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru andrabateman887):

Nu ma pasioneaza genul asta de carti, dar nu vreau sa fac vreo remarca negativa, nu intelege gresit. laughing

| andrabateman887 explică (pentru anonim_4396):

Cartea are acțiunea desfășurată înaintea celui de-al doilea război mondial. Multora nu le plac cărțile de genul laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru andrabateman887):

Nu, nu asta e problemalaughing, ador perioada interbelica, o consider cea mai grozava din istoria omenirii dpdv. cultural, dar nu sunt fanul romanelor de dragoste(cred ca asta-i tema, am citit foarte putin si mi s-a parut ca alegi frumos cuvintele), prefer cartile care ilustreaza societatea din acea perioada, politica, etc. happy

| andrabateman887 explică (pentru anonim_4396):

Ah, înțeleg. Mie îmi place orice gen de carte, numai să aibă și dragoste în ea, de preferat cu replici sau momente siropoase laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru andrabateman887):

Hmm, am citit putine romane de dragoste bune, iar fix replicile siropoase nu imi plac.