| AvalohAlyn a întrebat:

Am multe carti necitite si nu stiu pe care sa o citesc prima.Voi cum faceti?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu ma uit la raftul cu carti necitite si o aleg pe cea al carei titlu ma atrage in clipa respectiva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ieri aveam de ales intre 7 carti. Am facut 7 biletele si am tras la nimereala, si la fiecare titlu pe care il nimeream eram dezamagita, si asa mi-am dat seama ca eu chiar voiam sa citesc o carte, dar imi stateau celelalte in cale laughing. Poti sa incerci.

| Kogaion a răspuns:

Pai depinde care subiect ma atrage mai mult in clipa respectiva.

| Karol1877 a răspuns:

Poti sa incepi cu cea mai usoara si care ti se pare mai interesanta, sau una grea dar esti tentat sa renunti la ea.
Alege una usoara si interesanta si pastreaza fluxul de citit constant, altfel iesi din "exercitiu".

| gi4284 a răspuns:

Citesti finalul fiecărei carti.Și vezi care e mai incitant. Te va determina s-o citesi

| mihaihai a răspuns:

Da i cu banul

| benzu a răspuns:

Le citesti in ordinea importantei in viata ta personala. Ai nevoie de ele pentru BAC sau pentru un examen, atunci incepi cu alea si asa mai departe pana le termini si iei altele care stau la coada la citit.