| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutor cum as putea sa retin mai usor ca am 2 teze una dupa alta

Răspuns Câştigător
| Marina01 a răspuns:

Invatand logic si nu mecanic, este foarte important sa intelegi ceea ce inveti, sa realizezi corelatii! Daca inveti logic nu ai sa uiti, invatarea logica este eficienta!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună! Ca să reții mai ușor, trebuie să înveți tot timpul, nu doar înainte de teze. Uite aici un sistem de învățare care te duce la succes http://www.lecturirecenzate.ro/......-mai-bine/

| beyondbirthday a răspuns:

Pur si simplu prin invatat si mult repetat.

| llust a răspuns:

Memo plus.

| Criss999 a răspuns (pentru llust):

Nu Memo Plus este solutia fiindca ea vrea sa retina prin forme "clasice" sa le zicem asa nu cu pastile sau gresesc?

| Marina01 a răspuns:

Multumesc pentru fundita si ma bucur foarte mult ca ti-am fost de ajutor kiss! Bafta la teze!