| Munteanu_Valeria_2000 a întrebat:

Am nevoie de poezia "Pastel" de George Bacovia audioooo.

3 răspunsuri:
| M21mihai a răspuns:

Pastel

- Adio, pică frunza
Şi-i galbenă ca tine, -
Rămâi, şi nu mai plânge,
Şi uită-mă pe mine.

Şi s-a pornit iubita
Şi s-a pierdut în zare –
Iar eu în golul toamnei
Chemam în aiurare…

- Mai stai de mă alintă
Cu mâna ta cea mică,
Şi spune-mi de ce-i toamnă
Şi frunza de ce pică…

funda?

| Leocerba a răspuns (pentru M21mihai):

Adio, pica funda laughing
Mai, Mihai, recita un pic mai tare nu se aude aici in spate, ca Munteanu_Valeria_2000 a spus clar ca vrea sa fie varianta audioooo.
Te inregistrezi cu pastelul, te "incarci" pe net si ai bifat adio pica funda...desi, sa stii, Bacovia are mai multe poezii cu titlul "Pastel".
Ia intreaba care dintre poeziile "Pastel" sa fie, sa nu muncesti degeaba, zic.

| M21mihai a răspuns (pentru Leocerba):

Stiu exact ce doreste Valeria, dar decat sa imi pierd timpul, sa caut audioooo, mai bine aplic metoda, copy-paste.