| fanyt13 a întrebat:

Am nevoie de un text in care sa specific ca nu lucrăm din cauza sarbatorii religioase
gen " Când e sarbatoare nici cainele nu latră, Asa ca si noi ne vol relua activitatea de maine. Astept variante

8 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Să fii leneş este ceva foarte bine, pentru nu faci rău altora în acest mod.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine-i harnic si munceste, are tot ce vrea
Cine-i lenes si chiuleste,are tot asa big grin
Azi e sarbatoare, nu vreau sa muncesc
Si un singur lucru vreau sa stabilesc
Azi, vreau doar sa ma odihnesc.
Pot munci si maine
Ce n-am muncit azi
Cand este de treaba
Ce atata graba?
Atata inspiratie am avut doar, astea le-am spus in spirit de gluma, si mai stiu o vorba : ca lunea...nici iarba nu creste big grin

| nirocino a răspuns:

Noi iubim munca ca magarul fuga!happy

| JustBlackNoGrey a răspuns:

Textul pe care l-ai dat ca si exemplu m ise pare bataie de joc si te condamn pentru acest lucru. in emiratele arabe, orice religie ai avea si de oriunde ai veni, in acea luna in care ei tin 'post' toata lumea e obligata prin lege sa tina post : sa nu manace/cumpere alimente decat in putinele ore din timpul noptii. daca incalci regula, esti trimis la inchisoare o luna. aic insa, sunt unele zile libere, ortodoxia lasa destul de liber oamenii si voua tot nu va convine. ar trebui sa mergeti in emiratele arabe for a change big grin apoi sa vad cum mai faceti misto

| xerxes1 a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Aici nu suntem in Emiratele Arabe.
Tot spalati pe creier avem si aici, dar in alt fel

| JustBlackNoGrey a răspuns (pentru xerxes1):

Unii nu vad parul din ochii lor, ci betisorul din ochii celorlaltiwinking

| xerxes1 a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Mi se pare corect.

| fanyt13 explică (pentru JustBlackNoGrey):

In primul rand textul pe care l-am dat este unul informativ pentru clientii companiei noastre ca nu ne desfașurăm activitatea în acea zi, nu este un indemn pentru restul persoanelor. Dar dacă tu ai înteles geșit scopul acestei intrebări nu eu sunt vinovat. Îți mulțumesc pentru timpul acordat și îți doresc o zi bună.