| unreadfire a întrebat:

Am nevoie urgent de tema poeziei Înțelepciune de Magda Isanos!

13 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pe TPU nu se fac teme

| unreadfire explică (pentru CristiDinBucuresti):

In primul rând, nu e tema. In al doilea, dacă nu vrei sa ajuti atunci nu trebuie sa răspunzi

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru unreadfire):

Asa ai zis am nevoie de tema poeziei deci e tema nu ma zapacii.

| unreadfire explică (pentru CristiDinBucuresti):

Tema referindu-se la subiectul poeziei, despre ce e vorba, nu ca e tema pentru școala

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru unreadfire):

Este fix treaba ta, cauta singură si fa o.

| Zuzu1991 a răspuns:

Ha? Magda Isanos... CE e aia?!? tongue

| unreadfire explică (pentru Zuzu1991):

"Aia" nu e un "CE", e un cine". Dacă nu poți da un search pe google sa realizezi ca a fost o persoana foarte interesantă, atunci îmi pare rău de tine.

| Floridori a răspuns:

Pai o citesti si tragi concluziile singur...

Răspuns utilizator avertizat
| Dintrebare a răspuns:

Titlul e "intelepciune". Dar totusi am cautat pe google sa o citesc de curiozitate inainte sa iti dau raspunsul. Si da, tema este intelepciunea. Foarte complicat, nu? Ma intristezi copilule. Daca nu te straduiesti putin o sa ramai analfabet functional.

| unreadfire explică (pentru Dintrebare):

Wow, îți multumesc ca macar ți-ai dat interesul sa citești de curiozitate. Aparent, nu realizezi ce înseamnă o ‘tema’ a unei opere. O ‘tema’ se referă la subiect, descrii despre ce este vorba in opera. La răspunsul tău, ca "da, tema este înțelepciunea" as putea sa răspund cu "da, tema operei ‘O scrisoare pierdută’ este o scrisoare pierdută". Logic, nu? Interesant ca îți asumi faptul ca sunt un copil și ca as rămâne un "analfabet funcțional"

| SmaraldAlbastru a răspuns:

Asta e, fiecare cu nevoile sale.