| GulubuntzBudulush a întrebat:

Am o cunoștință care vrea la liceu în București la cămin și vreau să-i explic cumva că nu e bine în București, că e poluat și așa mai departe. Puteți să mă ajutați? De preferat să fiți din afara Bucureștiului. Menționez că cunoștința e de religie creștină adventistă și că vrea să se ducă la un liceu teologic adventist. Vreau să-i explic că în București nu e bine și să nu se ducă la liceu să mă înțeagă. Cum îi explic?

28 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă liceul e adventist, atunci nu contează poluarea așa de mult, căci ei la masă la cămin vor avea mâncare fără carne, vegetariană și o atmosferă morală mai curată.

| gabicoo a răspuns:

OK și care ar fi alternativa? Unde mai există alt liceu adventist? În ce localitate?
Eu nu cred că are de ales! Dacă e liceu teologic adventist va sta sigur la internat sub control strict și va fi ferit astfel de tentațiile capitalei. Chestia cu poluarea e reală dar nu are de ales!

| GulubuntzBudulush explică (pentru gabicoo):

Dar nu trebuie neapărat să se ducă la liceu adventist.

| Iote a răspuns:

De ce am impresia ca este o tema? Suspectez asta din raspunsurile pe care le dai userilor, dar si din prima parte a intrebarii.

| GulubuntzBudulush explică (pentru Iote):

Nu e o tema.

| Iote a răspuns (pentru GulubuntzBudulush):

Atunci, da-i pace. Sunt orase mai poluate decat Bucurestiul, numai ca voi strigati mai tare.

| GulubuntzBudulush explică (pentru Iote):

Evident in lume.

| Iote a răspuns (pentru GulubuntzBudulush):

Nu in lume. In tara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii zici pur si simplu ca-n Bucuresti 97% sunt alcoolici, 63% drogati, e suficient si adevarat.

| OctavianSps a răspuns:

Dar din contra, Bucurestiul e alegerea cea mai buna!

| GulubuntzBudulush explică (pentru OctavianSps):

FĂră pro București.

| OctavianSps a răspuns (pentru GulubuntzBudulush):

Nimeni nu o sa te ajute cu ce vrei tu sa auzi, pentru ca toti stiu realitatea si anume ca Bucurestiul iti ofera cele mai bune oportunitati.

| GulubuntzBudulush explică (pentru OctavianSps):

Parada Diversităăți Gaylor, cât se poate de mare aglmerație, trafic mare, aer poluat, nebuni

| GulubuntzBudulush explică (pentru OctavianSps):

Ești cumva Bucureștean?

| GulubuntzBudulush explică (pentru GulubuntzBudulush):

Întreb.

| OctavianSps a răspuns (pentru GulubuntzBudulush):

Poluare este peste tot, ba bucurestiul chiar are centre de masura a noxelor din aer. Aglomeratie doar la suprafata, metroul e mereu accesibil. Cu parada Lgbt nu stiu ce ai pentru ca atata timp cat nu ai treaba cu ei nu stiu la ce te-ar putea deranja.

| FreddieM a răspuns (pentru GulubuntzBudulush):

Parada Diversitatii s-a inventat tocmai ca sa-i educe pe cei ca tine ca diversitatea a existat si continua sa existe printre noi indiferent ce sentimente ar nutri nazistul din tine. Orice negare sau reprimare a acestor manifestari incalca grav cel mai important fundament al democratiei si anume libertatea.

| GulubuntzBudulush explică (pentru FreddieM):

Nu sunt nazist imi plac evrei, sustin diversitatea dar sustin binele, nu frecatul in fund.

| GulubuntzBudulush explică (pentru FreddieM):

Si eu sunt liberal omule.

| FreddieM a răspuns (pentru GulubuntzBudulush):

Serios man, de ce te-ar preocupa placerile sexuale ale celorlalti? La urma urmei ai si tu propriile tale perversiuni, dar crezi ca-i pasa cuiva de tine?

| GulubuntzBudulush explică (pentru FreddieM):

Nu mă preocupă ce îi place fiecăruia ci ce face el că la urma urmei ce face e rău.

| GulubuntzBudulush explică (pentru FreddieM):

Sunt un domnisor.

| FreddieM a răspuns (pentru GulubuntzBudulush):

Vai de mine!
Asa mic si deja ai mintea alterata de prejudecati? Ce fel de parinti te-au educat copile?

| OctavianSps a răspuns:

Esti foarte bolnav daca tu crezi asta despre ei. Desconsideri si esti plin de ura se vede asta foarte usor prin cuvintele tale.

| GulubuntzBudulush explică (pentru OctavianSps):

Si i las sa faca ce vrea, dar nu e frumos sa se afiseze asa pe strada, nu e frumos. Si da e adevarat nu trebuia sa vorbesc asa despre ei. Trebuie sa vorbim frumos. Dar fac un lucru groaznic in patul lor (problema cea mai mare e ca pun ceva in fundul lor scarbos).

| GulubuntzBudulush explică (pentru OctavianSps):

Criminali,violatorii, hoti, pedofili, zoofili exista de mii de ani asta inseamna ca sa le facem si lor mars, hai ca fata de primele trei categorii poate e diferit, dar e cam la fel ca o parada a pedofililor (si da și copiii mai mari au consimtamant) sau a zoofililor.

| OctavianSps a răspuns (pentru GulubuntzBudulush):

Nici nu merita efortul sa iti explic cum stau de fapt lucrurile pentru ca se vede ca ai deja o idee proprie implementata in mintea ta si m-as lupta cu morile de vant. Iti urez multa sanatate.