| Chissanovici_Isabela_1990 a întrebat:

Am o intrebare, mi-a iesit media pe acest semestru 8, 68, se va rotunji la 9? Nu ma refer la nota, ma refer la media de pe acest semestru

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Media semestriala la o materie se rotunjeste cu pana la 0, 50 puncte in favoarea elevului. Daca 8, 68 este media rezultata din calcul la o materie atunci la acea materie vei avea media semestriala 9.
Media generala semestriala se calculeaza cu 2 zecimale si nu se rotunjeste. Daca este 8, 68 atunci asa ramane.

| sierra1 a răspuns:

Rămâne așa cum e și contează la media anuală, tot nerotunjită și aia

| al0o0o0 a răspuns:

Mediile semestriale si anuale nu se rotunjesc