| abcdef123123123 a întrebat:

Am o intrebare pentru cei ce au citit cartea Fifty shades of Grey.Este o carte buna? Este la fel ca filmul? Daca se poate o mica parere despre carte.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| antoniaa09 a răspuns:

Diferența dintre cărți și filme este una de la cer la pământ
în cărți se pune mult accent pe trecutul tulburător al lui Christian Grey care pare că este marcat pe viață de întâmplările neplăcute din copilărie, de acolo trăgându-se și stilul său de viață,, aparte", dar partea care, după mine, îi dă seriei adevăratul farmec este modul în care cărțile arată cum iubirea poate salva oamenii fără speranță și îi face să fie împliniți, lucru care se întâmplă și în cazul lui Grey
din păcate, filmele nu cuprind nici puțin din esența cărților și totul este bazat pe erotism
,, Fifty shades" este una dintre seriile mele preferate și îți recomand să încerci să citeşti o parte din primul volum pdf ca să îți creezi singur/ă o părere happy

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maculatură.

| Atim a răspuns:

Filmele dau o imagine proasta cartilor. In carti toata povestea e privita cumva psihologic, Gray avand obsesiile pe care le are din cauza abuzurilor la care a fost supus cand era copil. Cartile mie mi-au placut mult, filmele sunt destul de slabe. Au luat doar partile erotice si cumva au prins, dar cartile sunt mult mai bune. Vei intelege mult mai bine povestea daca le vei citi happy