| Zamolxe777 a întrebat:

Am primit la seminar de facut un referat pe ceva teme.Am ales tema:"Religia si importanta ei sociala de-a lungul evolutiei societatii". Bibliografia nu este insa destul de consistenta privind tema.Asa ca va rog sa ma ajutati cu ceva carti privind tema respectiva.Si niste informatii, pareri ar fi de ajutor.Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Religie

Cum trebuie sa vorbesti despre religie in general, iar nu in mod deosebit de unaanume, ai putea sa cauti detalii semnificative si concise despre religiile: Creștin, Iudaic, Hindus, Baha'i, Islamic, Tribal, Taoist, Shinto Buddhist, Sikhist, Hindus, Jainist, Ayyavalist, Tripla Zeiță, Crucea malteză, Pre-creștin slavonic, in contsta ele, pe scurt, cum influenteaza viata oamenilor, si sigur vei gasi un scurt istoric, de unde extragi doar ideile principale: cand a aparut, daca mai exista in prezent, daca sunt mai multi adepti.
Bafta!

| Zamolxe777 explică (pentru anonim_4396):

Nu ma gandeam ca wikipedia poate sa contina informatii asa de multe! laughing Observ ca este si o bibliografie acolo.Multumesc!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Zamolxe777):

Ce clasa esti?

| Zamolxe777 explică (pentru anonim_4396):

Primul an la facultate.