| Dalmore a întrebat:

Am primit niște cărți vechi și au un miros urât, există vreo modalitate de a scăpa de el?

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

E din cauza ca au fost depozitate în condiții improprii, ce, mai posibil unde era umezeala. Lasă-le într-un loc aerisit o vreme și mirosul se mai pierde. Dar dacă au stat mult timp în vreun pod sau mai știu eu pe unde, mirosul o sa rămână fiindcă e deja impregnat în foi.

| Ionut_Pavel_1993 a răspuns:

Le asezi pe toate intr-o cutie si pui unu doua pachete de bicarbonat de sodiu desfacut, 24 de ore 48 depinde, mirosul dispare