| Ilinca2003 a întrebat:

Am si eu envoie de o piesa de teatru scurta dar amuzanta de 3 personaje! Maine este premierea de sfarsit de clasa a IV-a si am nevoie de o sceneta urgent! Ma puteti ajuta?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| PinkIceCream5 a răspuns:

"O scrisoare pierdută" îți va fi de folos pe viitor fiind si subiect de bac! Nu este atât de lunga si poți alege sceneta in care Zoe Trahanache pierde scrisoarea si vine sa ii spună disperata amantului ei, Stefan Tipatescu lucrul asta atât de grav. E o piesa super!

| AleAlle a răspuns:

Nu e de teatru, dar "Un șmecher la lecție" de Mircea Sântimbreanu e destul de amuzantă.
http://ro.scribd.com/......eatia-Mare