| Saw3Danny a întrebat:

Am si eu o intrebare: mi am cum parat romanul Maitreyi de Mircea Eliade editura TANA cartea are 175 pag si am va zut ca alte edituri au 240, 220 nu iteleg o fi prescurtat cu ceva ca mai sunt in carte si...

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Numarul de pagini depinde de formatul cartii si marimea literelor, asa ca nu cred ca este prescurtata, nu exista nici un motiv. Pesemne cartea cumparata de tine are formatul mai mare sau literele mai mici, se poate sa fie ambele.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate are alt format sau ii lipseste prefata.

| Xenya a răspuns:

Romanul Maitryi nu este foarte mare deci este posibil sa aiba 175 pag.Alte edituri poate au 2 romane scrise de Eliade in aceeasi carete. happy