|

Are cineva superghiduri de la Alex David, Fii Barbat!?

Am Stai Drept!, Sigur Pe Tine, Sarut-o!, Cum Sa Vorbesti Cu O Femeie, Cum Sa-ti Recastigi Iubita si Sfarama Piatra!

LE DAU LA SCHIMB PE ALTE MATERIALE DE DEZV. PERSONALA SI SEDUCTIE.

9 Raportează Evaluează
9 răspunsuri:
| a răspuns:

Citind astfel de cărţi de seducţie nu faci decât să înveţi cum să "păcăleşti" femeile ca să te privească ca pe bărbatul pe care şi-l doresc. Să zicem că astfel de învăţături te ajută să îţi faci relaţii amoroase, toate vor sfârşi prin mari dezamăgiri simţite de către fetele "cucerite" când vor realiza că în afară de vorbele şi comportamentele atent studiate, eşti zero ca bărbat. Succes!

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns (pentru Necunoscut112):

Uite si o fata care se ofitca laughing Sau, nu stiu ce incerci sa faci tu aici, dar din start un lucru pe care l-ai spus e complet gresit.

La ce ma refer? La "Esti zero ca barbat", de unde pana unde ti-ai permis tu sa tragi aceea concluzie?

Zero ca barbat ar fi daca ar sta si s-ar plange aici ca nu are succes cu fetele sau ca vrea sa se sinucida dupa o despartire, sau ca sta si da 100 de mesaje cerandu-si scuze, si cersind o impacare.
Asta inseamna sa fii zero ca barbat.
Sau ca om in general, sa te complaci intr-o anume situatie si sa nu incerci sa schimbi ceva, aia inseamnsa sa fii un 0.
Cat timp la sfarsitul zilei, ai invatat un lucru pe care nu-l stiai, sau ai facut orice altceva, care sa conteze, eh, atunci esti pe calea cea buna.
Dar daca la sfarsitul zilei, stai si-ti plangi de mila, sau mai suferi pentru nu stiu ce *femeie fara principii* eh, atunci esti 0.

Cat timp el face ceva, invata seductie in cazul nostru, sau, pana la urma, invata sa devina o versiune mai buna, e de apreciat, e pe calea cea buna, indirent cat de marsav si nedrept ti-se pare tie ca femeie asta, la sfarsitul zilei baiatu asta face ceva spre deosebire de altii, el incearca sa devina mai bun, incearca sa va inteleaga comportamentul.

Nimeni nu s-a nascut invatat, asta trebuie sa tii minte, indiferent ca e vorba de seductie, sau de mersul pe bicicleta.

Tu ca femeie, ce ai vrea? Sa stai langa un tip care se roaga in genunchi dupa o despartire(doar sa te gadile pe tine la orgoliu, injosinduse) sperand ca mila lui sa starneasca atractie, sau ai prefera un tip care se conformeaza si isi vede de viata, sau incearca sa repare ceva?
Si comparatiile de acest gen pot continua.

Si pana la urma, sunt sigur ca si tu ca femeie, ai primit si ai urmat unele "sfaturi" despre cum sa atragi, cum sa te comporti cu barbatii.

Pana la urma despre ce vorbim? Unde e problema?
In viata trebuie sa inveti, trebuie sa te adaptezi, asta facem de cand ne nastem, pana cand murim.
Iar seductia nu...2005 - 2096 + Vezi răspunsul întreg

| a răspuns:

Vezi ca socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ. Poti sa dai peste femei care sa nu aiba habar ce ai citit tu si sa se uite la tine ca la masini straine sau ca la felul 14. O sa pari ridicol daca folosesti tot ce scrie in cartile alea. Femeile prefera barbatii naturali care sunt ei insusi,nu robotii,nu cei artificiali. Femeile simt si vad naturaletea unui barbat sau fortarea lui sa para ''ideal''.Va trebui sa te straduiesti mult si bine sa te pastrezi asa cum citesti tu acolo in cartile alea.E foarte greu sa iti faci o viata care nu este a ta,in care nu te regasesti,in care te fortezi sa fii cine nu esti... Sfatul meu e sa fii tu insuti,pentru ca fiecare sac isi are petecul, si cine te place, te accepta asa cum esti, natural, cu defecte si calitati.Deci,decizia iti apartine!

| a răspuns (pentru petitconseil):

Nu cred ca e atat de idiot incat sa mearga in fata unei femei si sa se puna sa-i recite cine stie ce citate din acele carti laughing
Cam asta insinuezi tu ca ar face laughing
Pana al urma, ai dreptate, daca le aplica robot, mai bine ar renunta.
Dar daca foloseste informatiile alea cu folos, are mai mult de castigat decat daca nu ar face-o.

Si sincer, daca in ziua de azi, te complaci, si te incapatinezi sa ramai, asa "natural si cu defecte" cel mai probabil o sa mori singur, eventual cu o funie in jurul gatului.

| a răspuns (pentru LonerWolf):

Din ce am inteles eu, el invata sa se poarte frumos cu femeile, dupa niste carti.A citit unele, si mai are nevoie inca de altele.: )Dar nu stie ca cel care vrea sa descopere femeia cu adevarat si sa o si inteleaga, are nevoie de vreo 10 vieti.: )

Eu nu le-am citit, dar din ce scrie Alex, pot sa spun ca sigur alea nu te invata sa te porti frumos laughing Te invata sa le scoti din nervi, ca intr-un final sa se indragosteasca de tine laughing
De inteles, nu o sa intelegi femeia niciodata, poate doar vag laughing
Dar daca citesti acele ghiduri, aflii niste informatii utile laughing pe care probabil, in alte conditii, ar trebui sa le acumulezi in 2-3 vieti.

| a răspuns (pentru LonerWolf):

Cand crezi ca ai ajuns sa intelegi femeia, ea s-a razgandit. happy big grin

Punctul in care trebuie sa ajungi e ala in care intelegi ca nu ai cum sa o intelegi laughing

| explică (pentru petitconseil):

Am testat deja ce e prin cartile alea. Treaba merge.