| idc a întrebat:

As dori sa citesc cateva carti cu criminali in serie ( la fel de bune precum serialele) chiar daca nu sunt traduse si in romana (de preferabil ar fi in romana dar ma descurc si cu engleza), doresc sa imi recomandati atat carti cat si seriale cu acelasi subiect. Ce imi puteti recomanda?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste carti scrise de Agata Christie.

| nevermind3322 a răspuns:

Eu stiu o carte considerata horror... cu un psihopat laughing se numeste "Haita" -Serge Brussolo; crede-ma ca merita sa o citestiwinking

| Madrill a răspuns:

Citeste-o pe asta cu criminali reahttp://www.elefant.ro/......23.htmlli.

| khaori a răspuns:

Buna.
Incearca Darkly Dreaming Dexter.
Uite aici :http://www.books-express.ro/......exter.html

| Xam a răspuns:

Ancearca
-Atentat Asupra Papei
-Filiera Bulgara
-Pista Monte Carlo-Kremlin
-Aventura An Surinam
-Politia Moravuri
-Ucigasul Din Miami
-Grenada Rosie
-Armaghedon
-Operatiunea Peste
mai stiu o gramada asteas numai cateva dai si funda

| Florescu_Paul_1997 a răspuns:

Incearca sa citesti seria neagra.Sunt romane pshihologice cu crime scrise cu o indemanare precisa.

| IntoTheShadows a răspuns:

Si eu ma uit la filme de genu' (nu ai crede asta dupa poza de profil,nu?). Sunt doua carti mai clasice, ca sa zic asa,, Buna Seara, Melania" si,, Cianura pentru un suras" daca nu le-ai citit deja.S-ar putea sa gasesti undeva pe net un site de specialitate.

| IntoTheShadows a răspuns (pentru IntoTheShadows):

Si mai sunt si cartile cu Hercuile (sau cum se scrie) Poirot, desi nu sunt cu criminali in serie.