| anonim_4396 a întrebat:

As vrea niste carti contemporane de dragoste pe care sa le pot gasi in format PDF pe internet (daca puteti sa-mi atasati un link).
Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| Cameliapantiru a răspuns:

O carte de dragoste contemporana, pe care, intamplator, o citesc si eu acum, si imi place foarte mult, este "The Fault in Our Stars"/Sub aceeasi stea" (John Green).
Daca stii limba engleza, iti recomand sa o citesti in original(asa o citesc eu), niciodata o traducere nu se compara cu lectura in limba in care a fost publicata cartea.
Nu am niciun link, insa banuiesc ca poti gasi usor. E o carte destul de populara intre adolescent, imposibil sa nu o gasesti pe net.
E o carte minunata, te va impresiona, mai ales daca iubesti acest gen de romane.
Lectura placuta si o seara faina iti urez!