| qwerty101010 a întrebat:

As vrea pareri despre "Cartea Mironei" de Cella Serghi si despre "Padurea spanzuratilor" de Rebreanu. O scurta descriere (despre ce este vorba in fiecare dintre ele, asa in mare) si daca merita sau nu citite. Cel mai bun raspuns primeste fundita! Multumesc anticipat! >big grin

1 răspuns:
| Kaℓi a răspuns:

Despre ce e vorba in fiecare, e aiurea sa ti se spuna, pentru ca iti rapeste placerea cititului, sau daca tii neaparat sa afli poti gasi rezumate pe internet.
In rest... pot sa iti spun ca sunt doua romane bune, merita citite. Mie personal mi-a placut mai mult Cartea Mironei, dar nu stiu de ce happy