| Andreea1202 a întrebat:

As vrea sa citesc caretea,,Twilight" sau,, Amurg"(in romana) dar nu stiu daca e potrivita pentru varsta mea. Am 14 ani. voi ce credeti? Dau sunda

Răspuns Câştigător
| Resurrection a răspuns:

Este numai buna pentru varsta ta, filmul este destinat adolescentilor, la fel si cartea.

7 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Noi vrei sa stabilim ce este potrivit si ce nu?
Citeste, vezi daca iti place, daca nu, asta e, nu mai citesti.

| BlackArt333 a răspuns:

Am 12 ani si am vazut filmul. De ce sa nu citesti/vezi povestea lor la 14 ani?

| Taduic a răspuns:

11-15 ani, astea sunt varstele pentru acest gen de carte, dupa o sa ti se para o prostie. Nu e nimic de groaza (am vazut filmul, nu am avut rabdare sa citesc cartea) si dupa parerea mea, este un desen animat mai evoluat in varsta. Este varsta potrivita.

| Andreea1202 explică (pentru Taduic):

Chestia e ca eu trebuie sa prezint la scoala cartea si sa o povestesc

| Alle740 a răspuns:

E ok.
Adica cartea e pentru adolescenti, doar nu o sa o citesti la 40 de ani.

| PufuletPufilicios a răspuns:

Eu cred ca e potrivita

| Steficaaa a răspuns:

Sigur,e super ok, si eu am 14 ani si nu vad care ar fi problema