| MJ4everkingofpop a întrebat:

As vrea sa citesc carti despre adolescenti(o poveste de dragoste). Pana acum am citit o carte care mi-a placut foarte mult: se numaste Printesa si cersetoare, si ciar daca nu a fost in mare parte vorba despre un cuplu, a avut parti destul de bune.Am citit si Insemnarile unei pustoaice( 1 si 3) dar nu m-a impresionat foarte mult.
Caut carti despre adolescenti de liceu care sa faca petreceri sau alte lucruri si sa se indragosteasca...
Cine a citit Printesa si cersetoare si stie si alte carti asemanatoare( dar ma refer la povestea dintre ea si baiat, nu povestea despre acea cersetoare) as vrea sa mi le scrieti mai jos.( ati putea adauga si o mica descriere).
Funda pentru cele mai bune.

3 răspunsuri:
| VirusS97 a răspuns:

Maitrei, romeo şi julieta iţi spune ceva? În fine dau un exemplu o carte pe care am primit'o azi de sf valentin de ziua mea de nume: Domnişoara Christina de Mircea Eliade. Din câte am înţeles din rezumat e un fel de twilight romănesc ca să zic aşa.
http://referat.clopotel.ro/Domnisoara_Christina-12681.html
Mie mi se pare interesant şi mă apuc să o citesc apoi vreau să văd filmul. Poate o să găseşti ceva interesant în rezumat, poate nu.

| Cocacola121 a răspuns:

Cel mai bine e să citești " Invitație la vals "

| ande06cata a răspuns:

"Amintirile unei fete cuminti" Simone de Beauvoire