| o0AnnaOo a întrebat:

As vrea sa mai citesc niste carti politiste sau ceva cu dragoste si drama sau cu vampiri. Ce imi puteti sugera?

Răspuns Câştigător
| spiridus25 a răspuns:

Iti recomand niste scriitori de romane politiste :Agatha Christie,Sir Arthur Conan Doyle,Stephen King,Rodica Ojog-Braşoveanu,Gillian Flynn,Camilla Lackberg,Tess Gerritsen.
Iar de dragoste iti recomand : Julia Quinn,Charlotte Bronté, Mihail Drumeş,Margaret Mitchell,Audrey Niffenegger,Michael Ondaatje,Lev Tolstoi, Mircea Eliade, Emily Brontë, Gabriel Garcia Márquez, Jane Austen.
Romanul adolescentului miop – Mircea Eliade
Academia vampirilor – Richelle Mead
Să ucizi o pasăre cântătoare – Harper Lee
La Medeleni – Ionel Teodoreanu

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Cartile politiste iti recomand de la Agatha Christie si Tess Gerristen (orice, citeste rezumtatul si vezi care ti se pare mai interesant)
Iar de dragoste:
-invitatie la vals-mihail drumes
-elevul dima dintr a7-a
-scrisoare de dragoste- mihail drumes
-pe aripile vantului
-la rascruce de vanturi
-mandrie si prejudecata
-jane eyre
Varsta inocentei
Enigma Otiliei

| Cameliapantiru a răspuns:

Buna!
Incearca sa citesti romanele Rodicai Ojog-Brasoveanu sau ale Agathei Christie. Lectura placuta!