| 002200Andreea002200 a întrebat:

As vrea si eu sa imi puneti in comentarii cartile interesante pe care le-ati citit dar sa fie mai cu actiune/fictiune dar nu prea mult iarasi cele clasice sunt bune dar sa nu imi dati o lista cu cele recomandate de doamna voastra de romana. P.S: Am 14 ani si as vrea un roman asa nu stiu... si apropo dau FUNDAA!

5 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Orice om in viata lui trebuie sa citeasca aceasta lista de carti

www.jurnalbizar.wordpress.com/2015/03/22/carti-de-citit-intr-o-viata/

| xGreenSmokex a răspuns:

The book thief, jocurile foamei, seria divergent - astea daca iti place si un pic de sf...
elevul dima dintr-a saptea il recomand cu mare caldura. are de toate la un loc, actiune, drama, comedie si iubire.
strada dughenelor intecoase (care a castigat si premiul nobel)

| 002200Andreea002200 explică (pentru xGreenSmokex):

Te stiu si de pe brainly laughing))) ok multumesc

| xGreenSmokex a răspuns (pentru 002200Andreea002200):

Aa cred ca ma confunzi laughing

| NelutuNel a răspuns:

Eu ti-as recomanda Mireasa Printului de William Goldman si Stăpânul Inelelor de J.R.R.Tolkien.
Au tot ce ti -ai putea dori de la o carte:actiune, etc
La fel de buna mai este si Roata Timpului de Robert Jordan, dar aremulta descriere.Iti recomand primele doua carti si sper ca o sa-ti placa.
Astept părerea ta despre ele.