| Toucan a întrebat:

Ascultati muzica cand cititi?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu. nu ma pot concentra.

| aXy99 a răspuns:

Depinde ce. Cand citesc ceva pe internet da, dar daca lecturez o carte sau ceva important opresc muzica, deoarece sunt atent la melodie si nu ma pot concentra la citit.

| AFR81 a răspuns:

Doar cand citesc reviste, pe care le consider mai putin importante. Cand am o carte in fata, nu. Am impresia (e posibil sa fie eronata) ca nu m-as putea concentra si nu as putea retine cat mai multe informatii din cartea respectiva daca exista in apropiere vreun factor care m-ar putea deranja.

| Cameliapantiru a răspuns:

Uneori, depinde de starea de spirit. Doar in surdina. Doar muzica clasica (in special baroca-Bach, Pachelbel, Albinoni, Vivaldi, Telemann, Pergolessi) sau ambientala/celtica (Enya, Enigma, Sarah Brightman, Loreena McKennitt, Yanni, Yann Tiersen, Vangelis, Jean Michel Jarre).

| FLORENTINAndreea a răspuns:

Eu nu. Nu imi place sa fie zgomot atunci cand citesc.

| JDBere a răspuns:

Da

| Queenofpain19999 a răspuns:

Uneori, atunci cand sunt in camera cu oameni care vorbesc, dar atunci ascult muzica clasica.