| AvalohAlyn a întrebat:

Ati citit carti motivationale de la Alex Ureche?(Mmotivation)? Cum sunt? V-au ajutat? Ce impresie v-au lasat si ce ati citit?

3 răspunsuri:
| BuLaNNNeL a răspuns:

Dar de ce ai nevoie de carti motivationale? Sunt niste prostii sau poate depinde si in ce sens vrei sa "te motiveze". Daca e vorba de obiective, prietene poti să citesti enșpe mii de carti motivationale si NU se va intampla nimic daca nu te ridici de la pc si treci la treaba. Treaba e simpla: Vrei ceva? LA TREABĂ! Muncește pentru acel ceva, NU sta pe pc si cauta videoclipuri/citate/cărți "motivationale". Cu ce te motivează pe tine ca unul (poate mai slab/lipsit de resurse la momentul respectiv) decat tine, a reușit acum in domeniul la care tu visezi? Mie mai rău mi-ar face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te lua dupa eșecul ala. De la PC poti face o groaza. Te motivez sa te apuci de Forex, Cripto sau programare. Cartile alea te vor adanci rau de tot in depresie ca-s numa chestii "sociale" si vei da de prosti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-am mai raspuns. Cartile motivationale sunt inutile din cauza ca nu respecta cateva principii fundamentale in psihologie.
Ce ma motiveaza pe mine nu te motiveaza si pe tine, la fel si invers.
Gandeste-te la toate personalitatile importante ale Romaniei. Crezi ca Marin Preda avea nevoie de carti motivationale ca sa se apuce de scris?