| anonim_4396 a întrebat:

Ati citit Harry Potter? V-a placut?

9 răspunsuri:
| Lostlyric a răspuns:

Citit. Mi-a placut atat de mult incat mi-as fi dorit ca Luna Lovegood sa-mi fie geamana si chiar speram pentru un loc de munca la "Zeflemistul". Dar apoi au urmat Campionatele de VajtHat si am devenit o celebra majoreta a Ochilor de Soim. Interesul initial mi-a fost depasit de salivatul dupa Gilderoy Lockhart.

| AvalohAlyn a răspuns (pentru Lostlyric):

Iti placea de Lockhart?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Harry Potter este o serie SF de excepție, este impresionantă, dacă te pasionează supranaturalul seria este perfectă, este bine lucrată și gândită, mult umor dar și dragoste, să știi că cele 7 volume sunt groase 600-700 pagini minim dar merită cu siguranță să citești, eu am terminat volumele și crede-mă iubesc seria

| anamariarot a răspuns (pentru anonim_4396):

Primele 2-3 cărți n-au atâtea pagini.

| anonim_4396 explică (pentru anamariarot):

Întradevar nu au dar după volumul 4 cam atat are un volum până la finalul seriei

| anamariarot a răspuns (pentru anonim_4396):

Așa este.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, primele 5 volume. Erau din ce in ce mai groase si cu prea multa actiune si am inceput sa ma plictisesc. Dar mi-a placut, mai ales primul volum.

| BlueDark a răspuns:

Am citit primele 3 volume si o parte din volumul 4... Ce sa zic...Sunt niste carti foarte ok.Mai pentru copii, dar m-au atras.M-am plictisit si le-am dat deoparte pentru o vreme, ca incepusem sa vad numai bufnite si copchii zburatori laughing
Dupa aia, continui volumul.Mi-am luat o carte mai normala pana una alta, sa imi mai revin un pic.

| PepsiGirl a răspuns:

Daaaa! Sunt cărțile mele preferate!