| NAdrian a întrebat:

Ati citit Nabokov sau Sabato?
Ce v-a placut la ei?

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Am citit doar Nabokov, doar "Lolita''.
Nu m-a impresionat in mod special, e scrisa bine, chiar foarte bine, insa nu am agreat subiectul (dragostea unui pedofil pentru o nimfeta si modul pervers in care decide sa se apropie de aceasta, casatorindu-se cu mama ei).

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit Lolita si nu am inteles de ce este atat de apreciata. Si inca o carte, tot de Nabokov, mai scurtuta, care nu mai stiu cum se numeste, dar pe acelasi subiect (pedo).

De la Sabato am citit Tunelul, care a fost interesanta si Despre eroi si morminte, care stiu ca mi-a placut foarte mult si m-am indragostit de Alejandra, dar nu as putea sa-ti spun de ce, am citit-o acum cativa ani buni.

| NAdrian explică (pentru anonim_4396):

Si eu vreau sa citesc "Despre eroi si morminte", am inteles ca e foarte buna.