| loveyouidiot a întrebat:

Ati citit "Pe aripile vantului"? Ce parere v-a facut?

Răspuns Câştigător
| MadRaven a răspuns:

Bună,
Da, am citit-o şi mi-a plăcut enorm.
Am citit-o în a6a. Dacă nu o citeam, nu cred că aş fi fost şoarecele de bibliotecă care sunt acum.
Cartea m-a introdus în lumea literaturii, m-a făcut să iubesc cărţile.
Cartea e reuşită, deoarece autoarea ne lasă să ne imaginăm singuri finalul. Personajele sunt foarte complexe şi foarte bine colorate.
Numai bine!

| loveyouidiot explică (pentru MadRaven):

Sunt total de acord cu tine. E cartea mea preferata

7 răspunsuri:
| Aberdeen a răspuns:

Imi propun de mult sa o citesc, si cred ca in vacanta asta de iarna am s-o fac.

| loveyouidiot explică (pentru Aberdeen):

Ar trebui, mie chiar mi-a placut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi s-a părut groaznică. E prea multă descriere... nu am înţeles care e legătura dintre personaje. Pur şi simplu mi se pare nepotrivită. Acum depinde şi ce gen de cărţi îţi plac. Dacă tragi spre ficţiune şi fantasy, o s-o urăşti. Oricum e lectură obligatorie de la şcoală. corect?

| Lisa01 a răspuns:

Daca nu ai citit-o merita citita. E foarte tare.

| loveyouidiot explică (pentru Lisa01):

Am citit-o. Voiam doar sa vad daca celorlalti le-a placut la fel de mult cum mi-a placut mie. Rhett Butler :*

| Kilobyte a răspuns:

Salutare,

Este super.

O zi buna.