| Dalmore a întrebat:

Aveți Kindle? Ce model? Merită?

Cumpărați ebooks sau se găsesc destule și gratuite?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Am e-book reader, dar nu e Kindle. Am și cumpărat cărți, dar majoritatea le găsesc gratuit.

| Erik55 a răspuns:

Am un kindle 8th generation
este cea mai utila chestie pe care o detin dupa telefon
se gasesc destule gratuite pe grupuri de Facebook insa unele, mai putin populare, ar trebui sa le cumperi
sunt multe siteuri de carti gratuite, insa si de cumparat
libris.ro
elefant.ro
cartepedia.ro
etc
unele dintre cartile pe care le gasesti cu mare usurinta pdf pe internet sunt cele din Trilogia "Jocurile Foamei"
Sunt 3 dintre cele mai interesante si captivante carti pe care le-am citit.
ai aici un scurt rezumat al primei carti: https://blogulresponsabil.wordpress.com/......ger-games/

| popa_andreea a răspuns:

Buna!

Am un kindle, sunt multumita de el. Carti, depinde ce fel de carti vrei. Eu am gasit cam tot ce mi-am dorit, dar am si cumparat. Kindle nu e chiar un ebook foarte ieftin, dar eu am tinut sa fie rezistent si chiar e. Il am de peste 5 ani si isi face treaba. Daca nu dispui de bani, poti cauta variante mai ieftine, sunt ok si acelea din ce am inteles. E pentru citit, nicidecum nu va tine locul unei tablete.