| Elșaray a întrebat:

Azi am vazut pe strada niste cioburi provenite de la o sticla de bere si ma gandeam... Cum se zice corect? Sticla de bere sparta sau sticla sparta de bere? (Da stiu ca am pus o intrebare la literatura si nu stiu scrie dar aia e)

2 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Gandeste-te la urmatoarea situatie Bubu!,.
Te intreaba ofiterul de politie-cu ce sa aruncat in victima?
Cum spui? ..cu o sticla sau cu o sticla sparta?

| Elșaray explică (pentru mudokins78):

I-asi spune:
-Aratare! Adica, domnule ofiter,. nu am fost martor nici faptasi.Eu am vazut acum cioburile care par provenite de la o sticla de bere Timisoreana aruncata cu o viteza de "palma peste fundul prietenei", iar acum ma intreb daca pe jos e o sticla sparta de bere sau o sticla de bere sparta