| anonim_4396 a întrebat:

Bai daca nu mor! deci m-am saturat sa tot intru aici si sa gasesc: A citit cineva cartile Cautand-o pe Alaska, Sub acceasi stea sau Fluturi, bai ce naiba au cartile astea? Ce e cu moda asta tampita de a citi toata lumea aceleasi carti? au cumva aur? bat pariu ca nici nu se compara cu un Dostoievski sau alt mare clasic, deci serios ce e cu lumea asta?

Răspuns Câştigător
| LarissaMouse a răspuns:

Buna!
Nu trebuie sa fi rautacios din cauza asta.Fiecare persoana are un alt gen preferat, iar cartea este, din cate am inteles, foarte buna. Eu nu am citit-o, pentru ca majoritatea colegilor mei au citit-o si nu prea ma mai intereseaza.Am auzit descrierile lor si nu mi se pare cinestie ce.
Pot doar sa spun ca trebuie sa fi bucuros ca macar acele persoane citesc o carte ce nu are poze sau benzi desenate.
Sincer,nici eu nu as citi Dostoievski, cel putin nu acum, pentru ca nu ma atrag cartile lui. Eu sunt o fire destul de visatoare si din motivul asta citesc toate prostiile legate de vampiri si vrajitori si fantome prietenoase laughing
Asta e, asta imi place sa citesc. Daca tu ai pus intrebarea asta, nu o sa schimbe cu nimic gusturile mele pentru lectura.
O zi frumoasa! happy

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu sunt uimit ca se mai citeste inca...

| anad a răspuns:

Ai citit cartea? Poate ca nu este pe placul multora felul de a fi al personajelor, dar totusi, sunt lucruri si fapte de viata care pe unii ii intereseaza. Uneori chiar te deconecteaza sa citesti si cate o carte tip "lectura de avion". Chiar toata lumea trebuie sa citeasca numai clasici?

| wolder a răspuns:

Nu am auzit de cartile astea, dar macar acum stiu sa stau departe de ele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta-i pustimea din ziua de azi. Toate fetitele de 13 ani citesc chestiile astea. Dostoievski e pentru oameni inteligenti, noi nu prea mai avem oameni inteligenti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

John green=>shakespeare

| DomnishoaraTPU a răspuns:

Sinceră să fiu, ai dreptate.
Cărţile de calitate nu mai fac doi bani astăzi.
Dar nu-i critic pe autori.
Într-o lume în care părinţii se chinuie ca, printr-o minune, copii lor să citească o carte, NUMAI O CARTE, ŞI NU REUŞESC, autori ca să nu moară de foame, încearcă ORICE numai ca tinerii să citească.
Şi astfel ne trezim cu nişte prostii de cărţi, de care se vorbeşte atâta, până înnebunesc ooameni care cu adevărat citesc, dar care nu sunt DELOC băgaţi în seamă.
Autorul, surprins de cartea care PÂNĂ ŞI EL CONSIDERA CĂ E DE -2 BANI, ARE ATÂTA SUCCES ÎNCÂT MAI SCRIE VREO 2-3 CĂRŢI PROASTE.
Cam aşa stă treaba, după părerea mea.
Dacă greşesc, asta e.
Întrebător este cum s-a ajuns în numai o generaţie, să devenim aşa inculţi.
DOAR cu o generaţie în urmă se citea mult dar acum "POC! CITITUL, GATA! E PLICTISITOR!"

| BosyFrosy1972 a răspuns:

Citim ce vrem si ce ne place! Care e problema ta?!

| anonim_4396 explică (pentru BosyFrosy1972):

Problema e ca cititi porcarii

| BosyFrosy1972 a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti mai zic odata! CITIM CE VREM SI CE NE PLACE!