| Aleeexyy a întrebat:

Buna,aș vrea niște recomandări de carti de dragoste scrise de autori români clasici.Sa fie mai siropoase, dar nu cu sex.Rapid vă rog!
DAU FUNDA!

4 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Maitreyi si Enigma Otiliei. O sa ti le trebuiasca si pentru bac. Impusti doi iepuri dintr-un foc.

| anad a răspuns:

Ionel Teodoreanu, "La Medeleni"
Camil Petrescu, "Patul lui Procust"
"Invitatie la vals" de Mihail Drumes
"Adela" de Garabet Ibraileanu
"Lorelei" de Ionel Teodoreanu
"Panza de paianjen" de Cella Serghi
"Orasul cu salcami" de Mihail Sebastian
"Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi" de Camil Petrescu
"Scrisoare de dragoste" de Mihail Drumes
"Adam si Eva" - Liviu Rebreanu

| Coquina11 a răspuns (pentru anad):

Si eu tot "Scrisoare de dragoste" de Mihail Drumes si "Panza de paianjen" de Cella Serghi voiam sa mai adaug.
ai gusturi bune.

| Coquina11 a răspuns:

Mai adaug si Cartea Mironei, tot de Cella Serghi si romanul suprem pe care l-as reciti fara sa ma satur "Cel mai iubit dintre pamanteni".