| anonim_4396 a întrebat:

Buna am 14 ani si imi plac cartile.
Dr nu gasesc o carte care m-ar captiva, care ar fi foarte interesanta. Puteti sa imi recomandati ceva carti?
As prefera romane ( am citit "Singur pe lume"de Hektor Malot si mi-a placut foarte mult ) as dori poate o carte asemanatoare sau ceva dspre dragoste detectivi sau ceva despre viata...

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut! Eu iti recomand cu caldura, daca inca nu ai citit, Elevul Dima dintr-a saptea, de autorul roman Mihail Drumes happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Rebecca, femei indragostite, la rascruce de vanturi si portretul lui dorian gray

| Diabolik94 a răspuns:

Buna! Ma bucur ca iti place sa citesti.Ce ti-as putea recomanda : "Ciresarii" de Constantin Chirita (sunt mai multe volume);"Comoara din insula"de Robert Stevenson;"Mandrie si prejudecata" de Jane Austen;"Romanul adolescentului miop" de Mircea Eliade.

| CryShiAtat a răspuns:

Din cele spuse de tine reiese că eşti spre fericirea mea o iubitoare de romane poliţiste. Cu cea mai mare încredere îţi recomand romanele lui Agatha Christe (desemnată de asemenea regina romanelor poliţiste) şi Sir Arthur Conan Doyle (cu Sherlock Holmes). Aştept measjele tale referitor la cum ţi s-au părut cărţile dacă accepţi să le citeşti. happy
Lectură plăcută!

| Ralushikaralushikamika a răspuns:

Marele singuratic- Marin Preda

| ItsAnne a răspuns:

Unele sunt cărți mai vechi, însă o poți întreba pe mama ta dacă are măcar una în bibliotecă. este imposibil să nu aibă nicio carte de Nora Roberts sau Elizabeth Gage! erau în vogă în anii 90, din câte am înțeles.
-Bogății ascunse, Nora Roberts
-Secrete publice (1 și 2), Nora Roberts
-Născut în flăcări, Nora Roberts
-Destine imprevizibile (1, 2 și 3), Elizabeth Gage
-Adio, Vietnam, Sydney Sheldon
-Să vorbim despre dragoste, Sandra Brown
-Dilema, Sydney Sheldon
-Cutia Pandorei (1, 2,3 și 4), Elizabeth Gage
-Sânge și rude de sânge, Barbara Paul.

Dacă n-are niciuna dintre ele sau oricare altă carte de la scriitoarele de mai sus (care sunt absolut geniale), poți cumpăra cărți online. sunt scrise în 2000, dacă vrei ceva mai adecvat perioadei:
-Suflete pereche, Cecelia Ahern
-Prietenul nevăzut, Cecelia Ahern
-P.S: Te iubesc, Cecelia Ahern (este o carte foarte populară și foarte frumoasă)
-Jurnalul unui puști(1-8) - sunt sigură că ai auzit de seria asta de cărți, dar sunt chiar simpatice
-Jemima J, de Jane Green.
Have a nice day & răsfoire plăcută!

| cecilika a răspuns:

Despre dragoste este o carte foarte interesanta...Amantul doamnei Chaterlin, chiar ti-o recomand

| 11bya a răspuns:

,,Cercul secret" de L.J.Smith(are mai multe volume)
,, Comoara din lacul de argint" de Karl May
Sunt foarte frumoase! Sper să iti placă!

| Mihaela_Carmen_1996 a răspuns:

Iti recomand romanul Ion de Liviu Rebreanu