| anonim_4396 a întrebat:

Bună,am căutat peste tot La Vulturi de Gala Galaction, Moromeții vol.1 de Marin Preda și Povestea neamului românesc de Mihail Drumeș și nu le-am găsit nicăieri(Moromeții l-am găsit, dar nu pot să înțeleg nimic pentru că cel puțin odată pe pagină în loc de un cuvânt apar diferite semne). Poate să îmi dea cineva un site unde le pot citi?
Mulțumesc.

9 răspunsuri:
| KapshunikaViorika1994 a răspuns:

Peste tot inseamna pe internet sau prin librariile orasului in care locuiesti?

| Pisicuța a răspuns (pentru KapshunikaViorika1994):

Ambele...

| KapshunikaViorika1994 a răspuns (pentru Pisicuța):

Hmm.e cam ciudat lucru' asta!
de ce nu incerci sa-i comenzi la librarie? nu trebuie decat sa mergi la librarie, sa vorbesti cu librarul si peste o saptamana cel mult cartile vor sosi.
ai incercat pe libhumanitas.ro? polirom.ro? cartinoi.ro?
librarie.net, pravaliacucarti.ro sau pe raft.ro?

| Pisicuța a răspuns (pentru KapshunikaViorika1994):

E cam târziu acum pentru asta, mai am doar o săptămână până începe școala și nici nu cred că o să am timp să le citesc. ^^" Mda, aici eu sunt de vină că las totul pe ultima sută de metri, oricum, merci de sugestie.

| KapshunikaViorika1994 a răspuns (pentru Pisicuța):

Aaah! era vorba despre scoalawinking nu intelesesemwinking oricum si eu n-am terminat temele de scoala si..scoala incepe chiar maine la noi!

| Pisicuța a răspuns (pentru KapshunikaViorika1994):

Mâine? Dar unde stai :-s? *da, poate nu e treaba mea, dar întreb doar din curiozitate*

| KapshunikaViorika1994 a răspuns (pentru Pisicuța):

In Italia, si tu?

| Pisicuța a răspuns (pentru KapshunikaViorika1994):

În România. big grin

| KapshunikaViorika1994 a răspuns (pentru Pisicuța):

In care oras?