| anonim_4396 a întrebat:

Am citit recent cartea "Suflete pereche" scrisa de Cecelia Ahern si mi s-a parut superba! Ce mi-a captat atentia si mai mult a fost pandantivul format din cele doua inimioare imbinate de pe coperta cartii. Va rog mult sa-mi spuneti daca il pot gasi pe vreun site! L-am tot cautat pe diverse site-uri, insa nu am gasit modelul exact. Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Ție cartea „ți s-a părut superbă" dar ceea ce ți-a captat cel mai mult atenția a fost pandantivul de pe copertă.
M-ai rupt!
Ce legătură are coada vacii cu ștampila primăriei?

| EnjoyKyd a răspuns (pentru corolav):

Legătura e ca aici nu e cerc de lectură si daca tot dai un răspuns, da-l cu folos, nu doar ca sa ștergi tastatura!winking

| corolav a răspuns:

Ai priceput de te-ai rupt!
Sunt de acord că, probabil, cartea ar putea să fie superbă, așa cum zici, nu comentez.
Dar e cert că, în eventuale alte 20 de ediții, românești sau poate străine, coperta nu va mai fi aceeași. Și atunci ce ai mai putea spune despre acele coperte?
E adevărat că nu de puține ori ambalajul vinde o marfă. Poate în proporție de 10 - 15 %. Dar conținutul înseamnă valoarea.
Ori, din cîte ai spus tu, conținutul a fost 100% iar coperta încă 100 %.
Nu am dreptate?
Asta dacă ești în măsură să pricepi acest lucru?
Hai, pa!

| EnjoyKyd a răspuns (pentru corolav):

Mda, se pare ca trebuie sa ma exprim mai coerent pentru a nu mi se oferi raspunsuri de pomană... Imi cer scuze pentru deranjul creat!winking

| CravataAlbastra a răspuns:

Pe site-ul in care exista si cartea.