| sweetheart3 a întrebat:

Am cumparat azi cartea "Pasiune si onoare" de Mary Jo Putney. Ati citit-o? Ce parere aveti?

8 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Logic era să pui întrebarea înainte să dai banii pe carte.
Şi eu aş zice să te laşi de sportul de a cere informaţii despre cărţile pe care vrei să le citeşti,nu de alta,dar am făcut şi eu asta,şi mi s-a întâmplat de nenumărate ori,să vină unu şi să-mi spună cum se sermină, cine moare sau cine câştigă, şi-mi strica naibii toată plăcerea lecturii, de nici nu-mi mai vedea să mă apuc de carte, ştiindu-i finalul.

| Kazimir a răspuns:

În locu tău aș citi și aș lăsa spoilerii departe... Ce rost are să mai citești o carte dacă afli povestea? Și da cartea e bună doar dacă îți plac căcaturile siropoase.

| sweetheart3 explică (pentru Kazimir):

Păi, trebuie să aflu câteva păreri, să nu mă apuc de carte şi "să mor" de plictiseală.
Dacă nu ai un răspuns la întrebarea mea, nu răspunde.

| Kazimir a răspuns (pentru sweetheart3):

Acela a fost un răspuns. Că nu ți-a plăcut ție asta e altă treabă.

| sweetheart3 explică (pentru Kazimir):

Eu cand intreb ce parere aveti despre carte, nu va rog sa-mi spuneti cu ce s-a terminat, ce s-a intamplat cu personajele, va intreb daca v-a placut sau nu. daca nu ai un raspuns(adica mi-a placut/nu mi-a plaxut), retine-te si nu-mi spune tu mie ca in locul meu...bla-bla-bla!

| Kazimir a răspuns (pentru sweetheart3):

Răspunsul tău tot e superficial. la fel ca răspunsul întrebare.1. Ți-am dat un răspuns valid. 2. Eu ți-am zis despre carte și citez: Și da cartea e bună doar dacă îți plac căcaturile siropoase.
Mulțumită? Probabil ar trebui să începi prostituția dacă nu te pricepi la cărți și le cumperi fără folos.

| sweetheart3 explică (pentru Kazimir):

La ce raspuns trebuie sa ma astept de la o bisexuala?!

| Madalina285 a răspuns:

Am citit-o. Mi se pare destul de buna..deci merita.