| AlinnutSsa a întrebat:

Buna!

Am mai multe lucruri sa va cer parerea.

De la un timp am o noua ocupatie in timpul liber, pe langa faptul ca ador sa fac bratari din ate.Citesc. Dar nu imi place sa citesc "Ion Creanga" sau altii din astia.
Am inceput prin iulie sa citesc seria "Twilight" am citit primele 3 volume, imi trebuie si ultimul volum ca sa pot spune ca am terminat seria. Cum locuiesc intr-un oras micut nu merg foarte des in cel mai apropiat oras mai mare.
Ieri am mers la un magazin si mi-am cumparat primul volum din "Fortele Raului Absolut". Imi place. Dar la magazin cand sa o platesc vanzatoarea a zis ca am varsta prea mica pentru cartea asta si ca in general cartile de la editura Leda si Rao sunt pentru adolescenti [ am 13 ani si 4 luni]. Nu am luat`o in seama, ca doar nu vorbeste vulgar in carte sau alte din astea.

1.As dori sa va cer parerea despre ce a spus vanzatoarea.

2. As mai dori, sa imi faceti o lista luuuuunga cu carti gen "Twilight", "Fortele Raului Absolut", pentru ca am vazut serialele Pretty Little Liars si The Vampire Diaries sunt sigura c`a mi-ar placea sa citesc si cartile. In lista sa cuprindeti daca se poate numele volumelor.

3. Pe 20 decembrie apare cu revista Bravo cartea "Nu plange sub clar de luna" totul cu 10, 99 lei. Ce parere aveti de carte?

Multumesc mult! Funda cine imi face lista cat mai lunga si detaliata. Multumesc enorm + voturi :*

1 răspuns:
| Luy98 a răspuns:

Cred ca vanzatoarea e putin ca toanta...am citit si eu Fortele Raului Absolut, toate 3 volumele, si eu cred ca aceste carti sunt exact pentru varsta de 13-14 ani happy